Stanoviště č.1 - CELA

30.04.2017

Celé dny a noci jsi poslouchal nesouvislé mumlání i vřískot, které vycházely z okolních cel. Dohánělo tě to k šílenství, ale teď je nevnímáš. Už hodiny fascinovaně zíráš na své předloktí, kde s tichou jistotou pulzuje Znamení Zla a vlévá do tvých žil naději, kterou jsi už dlouho necítil. Nemáš tušení, jak dlouho jsi tady, kdo jsou ti uvěznění okolo, ani co se děje venku. Ale jedno víš jistě. Pán Zla povstal! A nezapomněl ani na tvou oddanost. V hrsti pevně svíráš kus pergamenu s instrukcemi.


ŘEŠENÍ

Na začátku hráči obdrželi obálku, ve které se nacházela první část příběhu a šifra. Tu lze vyřešit jednoduchým způsobem - čteme písmenka cik-cak. Začínáme u T, končíme u !. Vyjde "TUDY CESTA NEVEDE!"

Napovídá tak luštitelům, že k vyluštění je potřeba myslet jiným způsobem. Teď na řadu přicházejí červené čárky a rámeček. Na obálce, kterou obdrželi je totiž stejný rámeček s jiným textem.

Přiložíme-li oba rámečky k sobě a podíváme se proti světlu zjistíme, že červené čárky odkazují na určitá písmenka. Řešením je LIBERTA.

Po předání hesla dozorci, obdrželi hráči tři informace:

  • azimut 42,9
  • vzdušná vzdálenost cca 600 metrů
  • jméno kontaktu Morgana Leonida Crispi de Morte

Údaje vedou k opuštěné budově na rohu ulic Žižkova a Kraví hora.